Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Seemanová ozdobila Plzeňské sprinty dalším českým rekordem

Barbora Seemanová podruhé na Plzeňských sprintech překonala český rekord. Po úspěchu na doplňkové dvoustovce motýlkem vylepšila vlastní maximum i na trati 400 metrů volný způsob, a to o 1,78 sekundy na 4:03,42.

Barbora Seemanová
zdroj: ČTK/PR/Thomas Lovelock for OIS/IOC

"Jsem strašně ráda, protože jsme po tom tak trošku s trenérkou střílely. Trenérka teda hlavně. Akorát to strašně bolelo, takže se z toho budu vzpamatovávat asi celý zítřek," uvedla nejlepší česká plavkyně loňského roku.

Devatenáctiletá závodnice byla nadšená z celých tří dní v Plzni. V sobotu na kraulařské dvoustovce zaplavala druhý nejlepší čas v životě. "Celkově mě Plzeňské sprinty velice příjemně překvapily. I těch 200 metrů kraul, protože to bylo jen půl sekundy za mým českým rekordem," doplnila.

Potěšila i trenérku Petru Škábovou. "Jely jsme si pro dva cíle a ty jsme splnily, teda Bára mi je splnila. Makáme dál, je co zlepšovat. Hranice čtyř minut nás velice láká," řekla.

V sobotu se v Plzni rozšířily řady limitářů na prosincové mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Glasgow. Do týmu se na 50 metrů znak vedle Tomáše Franty prosadil také juniorský mistr světa Jan Čejka. Na polohové dvoustovce zaplavala limit Kristýna Horská. Hodnotu požadovaného výkonu překonali také Simona Kubová na 50 metrů znak a Jan Micka na patnáctistovce.

Hlavní zprávy