Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Triatlon ČR 2024

Seemanová i Gemov poplavou finále čtyřstovky

Barbora Seemanová zaútočí na mistrovství Evropy na čtvrtou medaili. Po titulech na kraulařské stovce a dvoustovce a bronzu z polohového závodu na 200 metrů postoupila také do finále závodu na 400 metrů volný způsob. Finále stejné disciplíny v závěrečný den šampionátu v Bělehradě poplave i Ondřej Gemov.

Ondřej Gemov
zdroj: REUTERS autor: Antonio Bronic

Seemanová zatím proměnila v medaili každou svoji disciplínu a v rozplavbě předvedla čas 4:16,55 minuty, což jí stačilo na šesté místo. Byla zhruba o třináct sekund pomalejší než při nedávném českém rekordu v Londýně, ale do finále se dostala s přehledem.

To Gemov poslední, osmou postupovou příčku uhájil jen o 38 setin sekundy před Jovanem Lekičem z Bosny a Hercegoviny. Výkonem 3:53,11 zůstal zhruba sekundu a půl za osobním maximem. Další český reprezentant Michal Judickij obsadil 19. příčku za čas 4:00,70.

Finálový blok v Bělehradě začne už v 18:10, tedy o dvacet minut dříve než obvykle. V jeho úvodu se totiž poplave mužský závod na 1500 metrů volným způsobem, který pořadatelé v sobotu kvůli špatnému počasí odložili.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články