Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2020

Po dlouhé době jsem plaval rychle a bavilo mě to, pochvaluje si Micka

Na jihu Turecka v Beleku se na olympijskou sezonu chystají čeští plavci, mezi nimi i Jan Micka. Český kraulař cítí, že forma jde nahoru, a připustil, že cítí po delší době velkou rychlost. První šanci prodat natrénované kilometry by měl mít v květnu, na kdy je naplánované ME v Budapešti. 

Jan Micka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Česká mužská plavecká jednička v Beleku stráví celkem tři týdny. První týden tam Micka byl jako člen Vysokoškolského sportovního centra Victoria, od druhého týdne tam je celá reprezentace.

"Ze společného soustředění s Victoria VSC jsem byl opravdu nadšený. Byl tu skvělý kolektiv, který se vzájemně podporoval. Odvedli jsme dobrou práci nejen ve vodě, ale i na suchu. Soustředění s reprezentací navazovalo a udržujeme tady stejnou atmosféru a nadšení do tréninku," uvedl Micka.

Hned to mělo pozitivní efekt. "Po dlouhé době se mi plavalo rychle a hlavně mě plavání bavilo," pochvaloval si šestadvacetiletý český rekordman na 400, 800 a 1500 metrů volným způsobem.

Po chladnějším prvním týdnu se teploty v Turecku dostávají ke dvaceti stupňům. V rozlehlém areálu mají plavci volný pohyb. "Můžeme se vydat například do tělocvičny, zahrát si pinčes nebo něco jiného. Ale většinou je člověk tak unavený z tréninku, že je rád, když si pak jde lehnout a může odpočívat před dalším tréninkem," líčil Micka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy