ČEZ Extraliga 2023/2024

Plavecký Corona Cup ovládli Kubová a Franta

Simona Kubová a Tomáš Franta vyhráli plavecký mítink Corona Cup. V neobvyklém formátu si v pražském bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a měli nejvyšší součet bodů z devíti disciplín. Domácí špička však nebyla zdaleka úplná. Chyběli Jan Micka, jenž v minulém týdnu vyhrál na mistrovství republiky v dálkovém plavání desetikilometrovou trať, nemocná Barbora Seemanová a Anika Apostalonová s Barborou Závadovou, které trénují v zahraničí.

Simona Kubová
zdroj: ČTK/PR/ČSPS autor: Martin Vaňo

Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová zvítězila o 143 bodů před Kristýnou Horskou, chomutovský oddílový kolega vítězky Franta za sebou nechal druhého Filipa Chrápavého o 182 bodů.

Favoritka Kubová v sobotu jednoznačně opanovala obě znakařské tratě, další prvenství přidala na kraulové padesátce. Horská v neděli sice vyhrála dva závody a rychlejší než Kubová byla i na 50 metrů motýlek, ale více než dvousetbodovou ztrátu stáhnout nedokázala.

Znakař Franta vedl po šesti disciplínách prvního dne před brněnským prsařem Chrápavým o 88 bodů, v neděli si rozhodující náskok zajistil na motýlkářské padesátce. Chrápavý nakonec uhájil druhé místo o pouhých devět bodů před juniorským mistrem světa Janem Čejkou.

Corona Cup vyhráli chomutovští plavci Kubová a Franta

Franta uznal, že po koronavirové krizi nemohl čekat lepší výkony. "Vzhledem k tomu, jak jsem se během tří týdnů, co pořádně plavu, cítil, mě závod na 100 znak velice překvapil. Popravdě jsem takový čas (56,78) nečekal. Šel jsem do toho s čistou hlavou a víceméně mi všechno vyšlo. Bylo to příjemné a z mé strany dobře zvládnuté."

Z domácí špičky v Podolí chyběli Jan Micka, jenž v minulém týdnu vyhrál na mistrovství republiky v dálkovém plavání desetikilometrovou trať, nemocná Barbora Seemanová a Anika Apostalonová s Barborou Závadovou, které trénují v zahraničí. Reprezentanty nyní čeká Pohár čtyř národů v Budapešti, kterého se od 24. do 26. července zúčastní vedle domácích Maďarů ještě plavci z Polska a Rakouska.

Závodilo se na 50 a 100 metrů volný způsob, znak, prsa i motýlek a v polohovém závodě na 200 metrů. V každé disciplíně získávali plavci body podle tabulek.

Výsledky plaveckého mítinku Corona Cup v Praze

Muži - 100 m v. zp.: 1. Procházka (Ostrava) 51,14, 50 m mot.: 1. Slíva (Zlín) 25,18, 200 m pol. záv.: 1. Štemberk (Chomutov) 2:05,24.

Konečné pořadí: 1. Franta (Chomutov) 6029 b., 2. Chrápavý (Kometa Brno) 5847, 3. Čejka (Pardubice) 5838.

Ženy - 100 m v. zp.: 1. Horská (Plzeň) 57,46, 50 m mot.: 1. Svěcená (Žatec) 27,63, 200 m pol. záv.: 1. Horská 2:15,44.

Konečné pořadí: 1. Kubová (Chomutov) 6478, 2. Horská 6335, 3. Surová (Kometa Brno) 5650.