Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Plavec Knedla jako druhý český junior vybojoval titul mistra světa

Miroslav Knedla je juniorským mistrem světa v závodu na 50 metrů znak. V Netanji národní rekordman přidal zlato ke stříbru ze stovky a jako druhý český plavec dosáhl na juniorský titul z MS. Prvním byl Jan Čejka rovněž na znakařské padesátce před čtyřmi lety v Budapešti.

Je nám líto, video expirovalo.
Knedla je druhým českým juniorem s titulem mistra světa

Zlínský plavec Knedla přijel do Izraele jako majitel dvou bronzů z loňského světového šampionátu juniorů v Limě a roli favorita potvrdil. V závodu na 50 metrů znak už ve středečním semifinále vylepšil český rekord na 24,64, finále vyhrál v čase 24,80.

"Věřím, že hodně lidí ve mně věřilo a očekávalo to ode mě, což mě vnitřně trošku stresovalo. Ale nějak jsem to zvládl i přesto, že čas nebyl pod hranicí rekordu, tak jsme s trenérem naprosto spokojeni. A po stříbru, kde jsme po semifinálovém času očekávali, že bych mohl vyhrát, mi to zlepšilo náladu," řekl Knedla, jenž pozlatil svůj konec v juniorské kategorii.

Nejkratší trať zvládl suverénně. "Byl to náš tajný sen, tajné přání. Pro to jsme sem do Netanje jeli a Míra měl na 50 metrů znak nejlepší čas. A to se mu podařilo naplnit v rozplavbách i v semifinále a hlavně se mu to podařilo potvrdit ve finále. I když tam se mu nepodařilo zlepšit český rekord, ale pořád je to jeho třetí nejlepší čas v životě," řekl trenér Zdeněk Kasálek.

Ve finále stejné disciplíny se představil i Jakub Jan Krischke, jenž opět vylepšil svůj osobní rekord a výkonem 25,39 obsadil 7. pozici. Za Knedlou skončili na dalších medailových místech Ukrajinec Oleksandr Želťakov s odstupem 11 setin sekundy, jemuž tak český plavec oplatil porážku z dvojnásobné trati. Třetí byl Ulises Saravia z Argentiny.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články