Golfista roku

Motýlkář Gracík přidal na ME juniorů ke zlatu stříbro z poloviční trati

Plavec Daniel Gracík má z mistrovství Evropy juniorů druhou medaili. Ke zlatu ze 100 metrů motýlkem si v Otopeni vyplaval stříbro na poloviční distanci. V čase 23,94 dohmátl jen za Dánem Casperem Puggaardem, který mu vrátil porážku ze stovky.

Host SZ: Dvojnásobný juniorský medailista z ME v plavání Gracík

Sedmnáctiletý Gracík, jenž do finále postoupil z druhého místa, za Pugaardem zaostal o 27 setin a zkompletoval sbírku medailí z juniorských evropských šampionátů. Loni v Římě vybojoval bronz na padesátce.

Mezi osmičku nejlepších se na téže trati dostal i Tobias Kern, který uzavřel startovní pole. Na prsařské stovce skončila Natálie Jandíková čtvrtá, za bronzem zaostala téměř o čtyři desetiny. Miroslav Knedla dohmátl na 100 m znak pátý.

Na stupně vítězů se v Rumunsku prosadil z Čechů jen pardubický plavec Gracík. Na loňském ME mladí čeští plavci získali stříbro a dva bronzy. Dosud posledním zlatým medailistou byl Jan Čejka, který před třemi lety v Kazani ovládl znakařskou dvoustovku.