Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
LDLC ASVEL Féminin - ZVVZ USK Praha

Micku čekají první otcovské Vánoce. Všechno musí být naplánované, říká

Elitního plavce Jana Micku čekají tak trochu jiné Vánoce, než na které byl z dřívějška zvyklý. Poprvé je totiž stráví jako otec dcery Beáty, která se narodila v červnu. Volno ale nebude mít dlouhé. Hned v pondělí 28. prosince by měl začít znovu trénovat, aby se připravil na odložené olympijské hry v Tokiu, kde má už jistou účast.

Jan Micka
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Pětadvacetiletý specialista na dlouhé kraulařské tratě v bazénu netráví vánoční čas v rodné Praze, kde žije. Nyní pobývá pár dní s rodiči na chalupě a čeká ho cesta ke druhé části rodiny.

"Na Štědrý den se přemístíme k rodičům mojí přítelkyně do Špindlerova Mlýna. Tady ale budu jen do 27. prosince, protože v pondělí 28. bych měl začít trénovat," uvedl Micka v tiskové zprávě svazu.

Sám je zvědavý, jak budou vánoční svátky nově probíhat. "Letos to bude dost zajímavé... Doteď jsem během Vánoc hlavně odpočíval a nemusel se téměř o nic starat. Letos mě čekají Vánoce v nové roli rodiče. Takže se snažím vše naplánovat tak, aby to klaplo a měli z toho ostatní členové rodiny radost, že se všechno vydařilo a na nic nezapomnělo. I když to bude trochu náročné, moc se na ten kolotoč́ těším," uvedl.

Dodržuje české tradice a dárky měl s předstihem připravené i pro svou dcerku. "Ježíšek to zatím moc nepřeháněl, přece jenom je Beátka ještě hodně malá, aby z toho měla rozum a radost, jakou bude určitě mít, až bude větší. Ale má přichystáno pár hraček a oblečení. A na štědrovečerní tabuli určitě nesmí chybět kapr, řízek a bramborový salát," dodal Micka.

Je nám líto, video expirovalo.
Micka předčil i dálkové specialisty a je mistrem republiky na pět kilometrů
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy