Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Micka si pozvolna napravuje reputaci, vyhrál mítink v Chartres

Chartres (Francie) – Po neúspěchu na olympijských hrách má za sebou Jan Micka první závod. A dopadl velmi dobře. Český plavec zvítězil na úvodním mítinku Světového poháru v krátkém bazénu v Chartres, kde nenašel soupeře na trati 1500 metrů. Na kraulařské čtyřstovce pak obsadil čtvrté místo.

Český plavec Jan Micka
zdroj: REUTERS autor: Dominic Ebenbichler

V patnáctistovce Micka skvělým závěrem porazil o 29 setin sekundy Jasunariho Hiraie, který byl v čele ještě při poslední obrátce. "Hned od začátku jsem se snažil trhnout a udělat si náskok, ale asi po třetině závodu jsem dostal žaludeční křeče. Během závodu jsem se snažil znovu utrhnout, ale nešlo to. Tahal jsem se s Japoncem až do závěru a ve finiši jsem ho přesprintoval," uvedl český rekordman, který v dlouhém bazénu v Riu obsadil na této trati dvanácté místo.

V páteční čtyřstovce dělilo Micku od stupňů vítězů 1,69 sekundy. "Prvních 200 metrů se mi plavalo dobře, točil jsem asi půl vteřiny za osobákem a půl těla za prvním Francouzem Pothainem. Poté jsem bohužel odpadl, ale nakonec jsem za čtvrté místo rád," řekl. Představí se i v druhém dílu Světového poháru, který se odehraje v Berlíně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy