Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bojové sporty

Micka překonal dva rekordy a splnil limit na MS

Plzeň – Domácí plavecká špička byla k vidění v Plzni, kde probíhalo šesté kolo českého poháru. Mohly se zde především plnit limity na světový šampionát v krátkém bazénu v katarském Dauhá. Dařilo se především Janu Mickovi.

Je nám líto, video expirovalo.
Na závodech v Plzni se dařilo plavci Mickovi

Plzeňské sprinty přinesly velmi zajímavý Československý souboj mezi Mickou a Richardem Nagym. Slovenský rekordman na dlouhé tratě posunul hranici národního rekordu na 1 500 metrů a byl to také jediný závod, ve kterém Micku porazil.

Plavec USK Praha sice skončil druhý, ale i tak to znamenalo český rekord. Ten zaplaval Micka i na osmistovce a dnes mu patřila poloviční trať. "Předminulý týden jsme se vrátili ze soustředění z Mallorky. Směřovali jsme to k tomu, abychom splnili limity na mistrovství světa, a naštěstí se to povedlo," prohlásil Micka.

Český plavec zvládl kraulovou osmistovku za 7:40,08 a své maximum z loňského roku posunul o 94 setin sekundy, na patnáctistovce dohmátl v čase 14:39,62. I v tomto případě vylepšil devatenáctiletý vytrvalec vlastní rekord, ten dosavadní měl hodnotu 14:44,34.

Český rekord padl i v závodu na 1 500 metrů volný způsob žen. Barbora Závadová zvítězila v čase 16:09,74 a čtyři roky starý rekordní výkon Jany Pechanové vylepšila v plzeňském bazénu bezmála o patnáct vteřin.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy