Následuje
VK Brno - VK UP Olomouc

Lochte je po trestu zpět. Boj o pátou olympiádu začal rychlou polohovkou

Povedený návrat předvedl Ryan Lochte. Šestinásobný olympijský vítěz má za sebou čtrnáctiměsíční trest za nepovolenou infuzi i léčbu kvůli problémům s alkoholem a zdá se, že moc neztratil. Na mistrovství USA ve Stanfordu v rozplavbách polohového závodu na 200 metrů zaplaval čas 1:57,88. Rychlejší letos byli jen tři Američané.

Ryan Lochte
zdroj: ČTK/AP autor: David J. Phillip

Na národním šampionátu chce Lochte plavat ještě 100 metrů motýlek, 100 i 200 metrů znak a v polohovku na 400 metrů. Zatím se však nerozhodl, na které disciplíny se před olympiádou v roce 2020 zaměří.

"Neřeším to. Na prvním místě je pro mě rodina a až pak je plavání. Tady jsem chtěl hlavně zjistit, jak na tom jsem v porovnání s ostatními," citovala agentura AP čtyřiatřicetiletého Lochteho, který od olympijských her v Riu de Janeiro v roce 2016 neprožíval příjemné období.

Kvůli vymyšlené historce o přepadení během Her v Brazílii si totiž dvanáctinásobný olympijský medailista a osmnáctinásobný mistr světa musel odpykat desetiměsíční trest. Loni v červnu pak Lochte dostal zákaz činnosti na 14 měsíců za nepovolenou infuzi.

Vynucenou přestávku mimo jiné využil k protialkoholní léčbě. "Moje žena byla těhotná a já jí musel pomoci. Potřeboval jsem změnu, tak jsem se na šest týdnů přihlásil," řekl plavec, jenž od té doby abstinuje a jedinou výjimkou bylo narození dcery, které oslavil sklenkou vína.

"Jsem rád, že jsem tam šel. Teď je ze mě lepší člověk," uvedl Lochte, který by se rád kvalifikoval na olympiádu v Tokiu, a představil se tak na pátých Hrách. "Je to můj velký cíl. Dostat se tam a být na stupních vítězů. Dostal jsem obrovskou chuť do plavání, které mě takhle naposledy bavilo na olympiádě v roce 2012," prohlásil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy