Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kubová skončila podruhé na MS v semifinále, tentokrát na padesátce

Plavkyně Simona Kubová se na mistrovství světa ve Fukuoce do finále znakařské padesátky nedostala. V semifinále skončila patnáctá se ztrátou více než čtyř desetin sekundy na postup. Ze semifinále předtím na šampionátu nepostoupila ani na dvojnásobné trati.

Je nám líto, video expirovalo.
Kubová skončila na padesátce v semifinále

Jednatřicetiletá Kubová zaplavala v semifinále padesátky čas 28,16 a oproti rozplavbám si o dvě setiny pohoršila. Ačkoliv se nedostala pod 28 sekund, měla ze semifinále lepší pocit než z rozplavby. "Ráno to nebylo hezké plavání, bylo to takové uplácané. Možná jsem moc chtěla a myslím, že odpoledne to vypadalo mnohem líp. Cítila jsem v záběru sílu a mám lepší pocit, než jsem měla ráno, ale škoda, že to nebylo o maličko rychlejší," uvedla pro Radiožurnál Sport Kubová.

Se svým účinkováním na šampionátu byla spokojená. "Jsem moc ráda za semifinále, i když je pravda, že na padesátku jsem doufala v trošku lepší čas než 28,1. Ale dva starty v semifinále jsou pro mě velký výsledek a jsem moc ráda, že to takhle dopadlo," dodala.

Nejrychlejší byla v americkém rekordu 27,10 čtyřnásobná mistryně světa a trojnásobná olympijská medailistka Regan Smithová.

Finále na 200 metrů volný způsob vyhrála v novém světovém rekordu Mollie O'Callaghanová. Devatenáctiletá Australanka časem 1:52,85 překonala o 13 setin čtrnáct let staré maximum Italky Federiky Pellegriniové.

"Nevím, co říct. Jsem v šoku. Byla jsem zraněná, vrátila se a tady jsem zaplavala světový rekord. To je neuvěřitelné," řekla O'Callaghanová, která vyhrála před krajankou Ariarne Titmusovou a Summer McIntoshovou z Kanady.

Léon Marchand stylem start-cíl ovládl závod na 200 metrů motýlek a v Japonsku získal po triumfu v rekordním čase z polohového závodu na 400 metrů druhé zlato. Dnes Francouz zvítězil před Polákem Krzysztofem Chmielewským a domácím Tomoru Hondou.

V závodě na 50 metrů prsa zvítězil Čchin Chaj-jang a navázal na triumf z dvojnásobné trati. Kraulařskou osmistovku vyhrál Ahmed Hafnáví z Tuniska. Smíšenou polohovou štafetu na 4x100 metrů vyhrála Čína.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články