Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Kubová pomohla týmu Energy Standard ke třetí výhře v ISL

Simona Kubová o víkendu pomohla týmu Energy Standard ke třetímu vítězství ze tří duelů International Swimming League (ISL), které tento celek zatím absolvoval. Česká znakařka v Neapoli plavala své nejrychlejší letošní časy v krátkém bazénu na 100 a 50 metrů a poprvé za své tři sezony v ISL dostala příležitost nastoupit k závěrečnému vyřazovacímu závodu.

Simona Kubová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Při třech individuálních a dvou štafetových startech nasbírala celkem deset bodů. V sobotu skončila sedmá na znakařské padesátce a pak nastoupila v polohové i kraulařské štafetě.

V neděli si vylepšila letošní maximum na 100 metrů znak na 57,64 sekundy a skončila pátá, což znamenalo čtyři body pro tým.

Pak poprvé nastoupila do takzvaných skins na 50 metrů, které jsou vyvrcholením každého utkání. Z prvního osmičlenného kola postupují nejlepší čtyři do semifinále a následně nejlepší dvojice do finále.

Ženy tentokrát plavaly znak a Kubová v prvním kole skončila na první nepostupové pozici, i když poprvé letos na ISL zaplavala padesátku pod 27 sekund. Pátá příčka v čase 26,78 sekundy byla ještě poslední bodovaná, hodnocená čtyřmi body.

Víkendové utkání nakonec plavci Energy Standard vyhráli o 21 bodů před výběrem London Roar.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy