Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Kubová pomohla k vítězství v International Swimming League. Týmu Energy Standard vyplavala deset bodů

Třetí ročník plavecké International Swimming League vyhrál tým Energy Standard. Ve finále v Eindhovenu mu k vítězství pomohla také Simona Kubová, která přispěla k vítězství pařížského celku deseti body.

Simona Kubová
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Třicetiletá česká olympionička obsadila čtvrté místo na 50 metrů znak a časem 26,38 sekundy zaostala jen o 16 setin za svým českým rekordem. Na dvojnásobné trati byla sedmá. V ženské polohové štafetě pomohla na znakovém úseku k páté pozici.

Tým Energy Standard porazil v sobotu večer po velkém boji Cali Condors o 12 bodů. Napínavý souboj rozhodla diskvalifikace kalifornské sestavy právě v ženské polohové štafetě, v níž prsařka Lilly Kingová porušila pravidla při obrátce. Condors tak přišli o vítězství v závodě.

Kubová se zúčastnila všech tří ročníků ISL a pokaždé v barvách jiného týmu. Za Energy Standard s ní startovala například švédská hvězda Sarah Sjöströmová, která získala ve finále cenu pro nejužitečnější závodnici stejně jako v základní části soutěži. Zbylí účastníci finále London Roar a LA Current skončili s velkou ztrátou za nejlepšími dvěma týmy.

V ISL letos poprvé závodila i nejlepší současná česká plavkyně Barbora Seemanová, jejíž tým Iron vypadl v semifinále.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články