Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Knedla v Eindhovenu splnil limit pro ME

Český plavec Miroslav Knedla zvítězil na plaveckém mítinku v Eindhovenu v polohovém závodu na 200 metrů. Navíc se mu podařilo splnit limit pro účast na ME. Splnit limit se podařilo i Barboře Janíčkové a Danielu Gracíkovi. 

Miroslav Knedla
zdroj: facebook.com/ceskeplavani

Knedla navázal na páteční triumf ze znakařské padesátky a finále polohovky ovládl v čase 2:00,62. Od vlastního českého rekordu ho dělilo 36 setin sekundy.

Janíčková se do Bělehradu kvalifikovala v rozplavbě osobním rekordem 54,61, ve finále se nezlepšila a dohmátla čtvrtá o tři setiny před Barborou Seemanovou. Ta dnes obsadila druhé místo v doplňkové polohové dvoustovce v osobním rekordu 2:15,57 a musela se sklonit jen před suverénní domácí hvězdou Marrit Steenbergenovou (2:08,86).

Gracík splnil podmínky pro start na ME v rozplavbě vylepšením osobního rekordu o plných 78 setin na 49,42. Devatenáctiletý reprezentant zaplaval limit B platný pro plavce do 22 let. Ve finále nezrychlil a skončil sedmý.

Ve čtvrtek v Eindhovenu Vojtěch Janeček překonal český rekord na 50 m prsa (27,52), v pátek se totéž povedlo na dvousetmetrové prsařské trati Kristýně Horské (2:24,28).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články