Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Knedla si na MSJ doplaval pro olympijský limit i český rekord

Famózně si vedl plavec Miroslav Knedla v semifinále mistrovství světa juniorů v Netanji, kde časem 53,28 výrazně vylepšil český rekord na 100 metrů znak a splnil rovněž olympijský limit. Napodobil tak Barboru Seemanovou, která na červencovém MS zaplavala limit do Paříže na kraulařské dvoustovce.

Miroslav Knedla
zdroj: facebook.com/ceskeplavani

Osmnáctiletý Knedla, který na loňském MSJ v Limě získal bronz na padesátce i na stovce, v Izraeli překonal časem 54,17 už v dopoledních rozplavbách národní juniorský rekord. Nejlepším výkonem semifinále pokořil dosavadní dva roky staré maximum Jana Čejky o 75 setin.

"Když jsem ráno zaplaval 54,17, tak jsem si říkal, že mi to tady jede, protože ráno jsem takhle nikdy neplaval. Respektive za celou dobu, co plavu znak, tak ani odpoledne. To mě nakoplo a odpoledne jsem doufal, že zaplavu pod 54 vteřin, ne-li lépe. I když jsem vnitřně strašně chtěl dát olympijský limit. A pak mě překvapilo, že jsem zaplaval skoro půl vteřiny pod limitem. Jsem beze slov… Zažívám euforii a myslím si, že to tady v následujících dnech půjde zaplavat lépe – jak 100 znak, tak i ostatní disciplíny," uvedl Knedla, jehož v úterý vedle finále znakařské stovky čeká ještě dopolední rozplavba na krátké polohovce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články