Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sezona v sedle 2013

Juniorské zlato a navrch český rekord. Talentovaný Čejka znovu přepisoval plavecké tabulky

Blýskl se už v semifinále, dílo ale dokonal v medailovém závodě. Juniorský plavec Jan Čejka nepřestává v Budapešti udivovat a formu načasoval na juniorském mistrovství světa ideálně, když v distanci na 50 metrů znak zvítězil v novém českém seniorském rekordu 25,08 sekundy. Druhý byl Wyatt Davis z USA o 15 setin.

Plavání
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Čejka, který získal jako první český plavec v historii zlato na juniorském mistrovství světa, na šampionátu překonal na znakařské padesátce český seniorský rekord v každém ze tří vystoupení.

Čtvrteční rozplavby vyhrál časem 25,32, kterým o desetinu sekundy zlepšil dubnový rekordní výkon Tomáše Franty z Eindhovenu. V semifinále pak Čejka zrychlil na 25,22 a postoupil z třetího místa. Předčili ho Davis a Ital Thomas Ceccon, který si ve finále doplaval pro bronz.

Osmnáctiletý Čejka, svěřenec trenéra Martina Kratochvíla z Pardubic, se letos blýskl už na červencovém mistrovství Evropy juniorů v Kazani, kde získal bronz na znakařské stovce a dvojnásobnou trať vyhrál. Ve finále dvoustovky v Rusku posunul český seniorský rekord na 1:57,51 a na pouhou setinu sekundy se přiblížil olympijskému limitu.

Pátá v maďarské metropoli skončila kraulařská štafeta na 4x200 metrů ve složení Sebastian Lunak, Adam Hlobeň, Roman Procházka a Jakub Štemberk. Ta dopoledne vylepšila seniorský český rekord na 7:22,48 a ve finále umístění z rozplaveb zopakovala časem o 22 setin horším. Zvítězili Američané před Ruskem, na bronzové Australany mladí čeští reprezentanti ztratili více než sedm a půl sekundy.

Čeští plavci zatím v historii MSJ získali dvě stříbra a dva bronzy. O tři medaile se postaral kraulař Jan Micka, zbývající bronz vybojovala rovněž před šesti lety v Dubaji motýlkářka Lucie Svěcená.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy