Gracík ovládl na ME mladíků stovku motýlkem v juniorském národním rekordu

Plavec Daniel Gracík zvítězil na motýlkářské stovce na mistrovství Evropy juniorů. Časem 52,69 sekundy znovu překonal v Otopeni svůj český juniorský rekord ze semifinále. Na stejné trati skončil ještě šestý Tobias Kern. Michail Judickij byl na dlouhé polohovce o tři desetiny sekundy čtvrtý.

Host SZ: Dvojnásobný juniorský medailista z ME v plavání Gracík

Sedmnáctiletý Gracík, který do finále postoupil z třetího místa, dnes jako jediný pokořil hranici 53 sekund. Druhého Dána Caspera Puggaarda porazil o 36 setin a k bronzu z padesátky z loňského šampionátu v Římě přidal nejcennější medaili.

Pardubický plavec Gracík, který v úterý obsadil desáté místo na znakařské padesátce, navázal zlatem na Jana Čejku. Ten se stal dosud posledním českým juniorským mistrem Evropy na 200 m znak před třemi lety v Kazani. Loni v Římě získali Češi stříbro a dva bronzy.