Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Franta na Plzeňských hrách vylepšil český rekord na 50 m znak

O celé čtyři setiny se podařilo českému plavci Tomáši Frantovi vylepšit čas Jana Čejky z MS v krátkém bazénu. Nový národní rekord na trase 50 metrů znak vyplaval v čase 23,36 na Plzeňských hrách. Aktuálně tak má chomutovský znakař v držení dvě česká maxima, je rekordmanem také na stovce.

Tomáš Franta zaplaval na 50 m znak nový český rekord
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Ve finále závodu Českého poháru, kde je kompletní česká špička i řada zahraničních účastníků, si Franta vylepšil osobní rekord o patnáct setin. Na padesátce se vrátil do čela historických tabulek, odkud ho loni v prosinci díky výkonu v rozplavbě sesadil Čejka. Ten tehdy rekord ještě posunul v semifinále.

V plzeňském krátkém bazénu závodí také nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová, která kvůli zdravotním problémům přišla o letošní světový i evropský šampionát v dlouhém bazénu. Poprvé startuje pod vedením nového trenéra Luky Gabrila, kvůli němuž v srpnu ukončila desetiletou spolupráci s Petrou Škábovou.

V pátek byla nejlepší Češkou na 100 metrů volným způsobem i 200 metrů motýlek, ale v obou případech ji porazily zahraniční plavkyně. V sobotu vyhrála závod na 50 metrů motýlek i na kraulařské dvoustovce, která je její hlavní disciplínou. Tam výkonem 1:53,71 zaostala jen o 48 setin za svým českým rekordem.

Třídenní Plzeňské sprinty skončí v neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články