ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Dvořáková s Jakubcem skončili na Světových hrách těsně pod stupni vítězů, plavec Látal byl pátý

O dosud nejlepší výsledek české výpravy na Světových hrách se postarali Marie Dvořáková a Jiří Jakubec v akrobatickém rokenrolu. Vicemistři Evropy obsadili v americkém Birminghamu čtvrté místo.

Dvořáková s Jakubcem přišli o medaili ze Světových her kvůli nepovedené krokové pasáži

Česká dvojice doplatila na bodové srážky za krokovou sestavu, ve které byla podle rozhodčích nejhorší.

Přestože za akrobatické části dostala naopak nejvíce bodů z finálové šestice, na zisk bronzové medaile jí chybělo 1,4 bodu.

"Chybělo nám hodně bodů u krokovky, a to se těžko dohání. Akrobacie byla za nás nejlepší v sezoně, byli jsme s tím spokojení hodně. O to víc nás mrzelo, že medaile utekla takhle těsně," zhodnotil finále Jakubec.

Blízko medaili byl i ploutvový plavec Filip Látal. Přestože časem 1:21,78 stanovil nový český rekord, za stupni vítězů zaostal o sekundu a půl.

"Na start jsem šel s větším očekáváním, že to bude pod 1:21. Ale i tak je to krásný čas," uvedl po pátém místě.