Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Český rekord pokořen, Baumrtová zaplavala nejrychlejších 50 m znak v domácí historii

Řím – Plavkyně Simona Baumrtová na mítinku v Římě dvakrát vylepšila český rekord na 50 metrů znak a posunula ho pod hranici 28 sekund. V rozplavbě dosáhla času 28,02 sekundy, čímž ubrala 18 setin z dosavadního národního maxima, které zaplavala před čtyřmi roky na mistrovství světa v Barceloně. Ve finále pak zlepšila rekord o dalších 13 setin a dohmátla třetí v čase 27,89.

Simona Baumrtová
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Pětadvacetileté Baumrtové se podařil zápis do rekordních tabulek v dlouhém bazénu po tříleté pauze. Naposledy chomutovská plavkyně překonala české maximum na 200 metrů znak v červnu 2014 právě v Římě.

"Vůbec jsem to nečekala. Tušila jsem, že poplavu rychle, protože se mi daří plavat rychle i v tréninku. Doufala jsem, že to dokážu proměnit v dobrý výkon, ale tento čas je pro mě velkým překvapením. Prý jsem vedla až do dohmatu, trošku horší byl přechod z vlnění do závodu, ale nakonec to až tak nevadilo," uvedla Baumrtová. V Římě bude závodit i v obou víkendových dnech.

"Ještě mě v sobotu čeká 100 metrů znak a stovka kraul a v neděli se rozhodnu buď pro 200 metrů znak, nebo krátkou polohovku. Bude záležet na počasí a mém rozpoložení. Nic mimořádného neočekávám, ale nechme se překvapit," dodala Baumrtová. Bývalá mistryně Evropy v krátkém bazénu má ve sbírce 13 medailí z velkých akcí, ale v posledních letech se spíše trápila.

Loni na olympijských hrách v Riu ji sužovaly zdravotní problémy a skončila již v rozplavbách v časech daleko za svými rekordy. V Římě vyhrála znakařskou padesátku Australanka Holly Barrattová, česká reprezentantka za ní zaostala o 32 setin. Jan Micka doplaval na kraulové čtyřstovce pátý, Martina Moravčíková byla ve finále na 100 metrů prsa šestá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy