Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Český rekord a šesté místo. Seemanová zazářila na šampionátu

Šestá na 100 m volným způsobem skončila na světovém šampionátu plavkyně Barbora Seemanová. V čínském Chang-čou navíc vylepšila český rekord na 52,46 sekundy. Na vítěznou Ranomi Kromowidjojovou z Nizozemska ztratila 1,32 sekundy.

Barbora Seemanová
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Osmnáctiletá Seemanová, která v říjnu zazářila na mládežnické olympiádě, prožívá životní seniorský šampionát. Do finále stovky postoupila z osmého místa, ale na rozdíl od dvoustovky, kde skončila osmá, si tentokrát výchozí pozici v přímém finálovém souboji vylepšila.

Teprve ve středečních rozplavbách se Seemanová poprvé na stovce dostala pod hranici 53 sekund a ve finále si osobní rekord ze středečního semifinále posunula o další čtvrtsekundu. Překonala díky tomu o 18 setin český rekord Aniky Apostalonové, která skončila dvanáctá.

"Jsem strašně ráda za ten čas, protože jsem se posunula skoro o sekundu oproti výkonu, se kterým jsem sem přijela. To je pro mě neuvěřitelné a k tomu šesté místo je prostě sen," uvedla Seemanová.

Je nám líto, video expirovalo.
Seemanová byla na MS díky českému rekordu šestá na 100 m kraul


"Poučila jsem se z dvoustovky a rozplavby a semifinále, že závěr musí být lepší, že tam musím zadržet a jet, jako by to byl můj poslední závod. Tahle sezona je snová a nemohla jsem si ji asi ani přát lepší," řekla.

O světový rekord na 200 metrů prsa se v prvním závodě dnešního finálového programu postaral Rus Kirill Prigoda. Časem 2:00,16 minuty o 28 setin překonal dva roky starý výkon Němce Marca Kocha, jenž získal bronz.

Na závěr programu pak přidala další světový rekord smíšená polohová štafeta USA ve složení Olivia Smoligaová, Michael Andrew, Kelsi Dahliaová, Caeleb Dressel. Časem 1:36,40 překonali Američané o 77 setin pět let starý výkon svých krajanů ze závodů v Glasgow.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy