Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Čejkův úterní bronz na EYOF rozšířili čtyři další Češi

Győr (Maďarsko) – Plavec Jan Čejka vybojoval v úterý první medaili pro českou výpravu na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF). Šestnáctiletý talent skončil v Győru třetí v závodě na 100 metrů znak v osobním rekordu 57,08 sekundy.

Je nám líto, video expirovalo.
Plavec Čejka zabodoval na Evropském olympijském festivalu mládeže

Sbírka českých medailí se pak ve středu rozrostla o čtyři bronzové medaile. Tři z nich vybojovali rychlostní kanoisté na trati 500 metrů, čtvrtou přidal judista Jan Svoboda ve váhové kategorii do 60 kg. Kanoista Jiří Minařík uspěl v C1 i v mixu s Denisou Řáhovou, mezi deblkajakářkami se dařilo Kateřině Zárubové s Adélou Házovou.

Česká výprava tak má na svém kontě už pět bronzových medailí. O tu první se v úterý postaral plavec Jan Čejka, který byl třetí v disciplíně 100 metrů znak. Rychlostní kanoisté mohou sbírku cenných kovů ještě rozšířit, ve čtvrtek jsou na programu závody na 200 metrů ve všech kategoriích.

Evropský olympijský festival mládeže se koná počtrnácté, v Maďarsku potrvá do 29. července. Soutěží na něm sportovci ve věku 14 až 18 let, českou výpravu tvoří 76 sportovců. Před dvěma lety v Tbilisi český tým vybojoval sedm medailí. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy