MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Baumrtové se Závadovou se v Ostravě dařilo. Zaplavaly po dvou limitech na ME

Ostrava – Výbornými výkony se na Velké ceně Ostravy v plavání blýskly Simona Baumrtová a Barbora Závadová. Obě české reprezentantky totiž splnily po dvou limitech na srpnové mistrovství Evropy v Berlíně. Ve druhém kole Českého poháru se dařilo také prsařce Petře Chocové, jež už má účast na šampionátu jistou.

Reportáž z plavecké Velké ceny Ostravy

Mistryně Evropy v krátkém bazénu na znakařské padesátce Baumrtová se kvalifikovala právě na nejkratší trati časem 28,85 a také na polohové dvoustovce výkonem 2:14,82.

Závadová v domácím bazénu v Porubě pokořila limity na 400 m volný způsob časem 4:16,60 i v polohovém závodu na 400 m (4:52,34). Vyhrála celkem čtyřikrát. Chocová, jež má limit pro 50 i 100 m prsa, sprint zvítězila kvalitním výkonem 31,68. Na dvojnásobné trati zaplavala 1:09,32.

Mezi muži se nejvíce dařilo Davidu Kunčarovi, který zvítězil na čtyřech tratích - 50 m znak, 200 m znak a 200 a 400 m volný způsob. Český pohár bude pokračovat v polovině května v Pardubicích.