SLUNETA Ústí nad Labem - BK KVIS Pardubice

Baumrtová znovu poplave o medaile, dostala se do finále dvoustovky

Istanbul - Po bronzu ze stometrové trati dnes bude znakařka Simona Baumrtová na mistrovství světa v krátkém bazénu znovu ve hře o medaile. V dopoledních rozplavbách na dvoustovce dohmátla v sedmém čase 2:05,38 minuty a večer poplave v Istanbulu finále. Její český rekord má hodnotu 2:03,43, s časem o pouhé dvě setiny lepším byla v rozplavbách s převahou nejrychlejší mistryně Evropy Daryna Zevinová z Ukrajiny.

Ilustrační foto
zdroj: ČT sport

Sedmá byla v rozplavbách i Petra Chocová, na trati 100 metrů prsa ji ale večer čeká teprve semifinále. Časem 1:06,16 se přiblížila ke svému národnímu maximu na 66 setin. Nejrychlejší byla Ruta Meilutyteová z Litvy (1,04,69). Teprve patnáctiletá olympijská vítězka z této trati ve čtvrtek vyhrála padesátku, na níž Chocová skončila šestá. Martina Moravčíková jako 24. nepostoupila stejně jako Martin Verner (38.) a Tomáš Plevko (40.) na motýlkářské padesátce.