Následuje
HC Kometa Brno - Mountfield HK

Baumrtová si příští rok zpestří přípravu s Dány

Praha - Česká jednička Simona Baumrtová si v únoru příštího roku zpestří přípravu s dánským týmem na soustředění na Floridě v USA. O společném tréninku už loni hovořila s další znakařkou Mie Nielsenovou a společný trénink definitivně domluvily na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně, které se Baumrtové moc nevydařilo.

Simona Baumrtová
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Je to snaha vyzkoušet něco nového, jedná se o naplavání objemu kilometrů před sezonou v příštím roce, takže pro nás jedině dobře, já jsem spokojený," řekl trenér Baumrtové Jaroslav Jezbera, jenž mnohonásobnou českou rekordmanku a medailistku z vrcholných evropských akcí trénuje společně s jejím otcem Tomášem. Baumrtová bude s Dány na jejich soustředění trénovat podle jejich plánu.

Úřadující mistryně Evropy z krátkého bazénu na znakařském sprintu však zásadně přípravu měnit nebude. Chomutovská plavkyně nyní trénuje na mistrovství světa v krátkém bazénu, které bude na začátku prosince v Dauhá, další přípravu na vrchol roce 2015, mistrovství světa na přelomu července a srpna v Kazani, absolvuje standardně se svým týmem.

Za rozhodnutím změnit trochu přípravu nestojí podle Jezbery nevydařený šampionát v Berlíně, kde Baumrtová jako adeptka na medaile obsadila nejlépe páté místo. "Tam špatně zapracovala hlava, připravená byla. Už se o tom holky spolu bavily dřív, takže Berlín na to neměl žádný vliv," ujistil Jezbera. Osmnáctiletá Nielsenová je talentem, drží dánské znakařské rekordy a už na ME v krátkém bazénu v roce 2011 ve Štětíně měla čtyři medaile.

Baumrtovou na Floridě povede dánský kouč Eyleifur Jóhannesson, který ji rovněž přihlásí na dánský šampionát v březnu. Tam už může plnit limity na olympijské hry do Ria. "Jsem z toho soustředění trochu nervózní. Bude tam jiné družstvo, jiný jazyk, jiné tréninky," řekla Baumrtová.

Zdroj
ČTK, Radiožurnál

Hlavní zprávy