Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Baumrtová si po fiasku na dvoustovce zvedla náladu, dál jde i Závadová

Berlín - Znakařka Simona Baumrtová se rychle z nezdaru na dvoustovce oklepala a z rozplaveb na stometrové trati bez potíží postoupila do odpoledního semifinále mistrovství Evropy v Berlíně sedmým časem 1:00,98 minuty. O finále poplave v dnešním druhém bloku také Barbora Závadová na 200 m polohový závod.

Simona Baumrtová
zdroj: ISIFA

Baumrtová v úterý po pátém místě na dvoustovce pořádně nadávala. Před startem totiž pomýšlela na medaili, ale přepálila začátek a poslední padesátku nezvládla. Dnes se už opět usmívala. "Když se něco nepovede, mám tendenci všem vynadat, to jsou ty prvotní emoce. Všichni se mě ptají, jaký to bylo, co se stalo špatně, ale já nemám moc náladu o tom mluvit," prohlásila. "Schytáte to jako první vy," řekla novinářům. "Pak trenéři, lidi z týmu. Potřebuju tak hodinu. Jsem naštvaná na sebe a odnesou to ti ostatní," omlouvala se.

V úterý večer nemohla usnout. "Jak jsme nasypaní energetickým nápojem, tak to působí, že svítíme do noci. Ani prášky na spaní nezabíraly," řekla. Navíc vstávala v šest hodin ráno, takže před odpoledním semifinále si půjde lehnout. Na dvoustovku už myslet nebude. "Masérovi jsem včera vykecala díru do hlavy, ale po vyplavání jsem už byla v pohodě. Hodila jsem to za hlavu, i když medaile byla blízko," ujistila.

V tréninku to Baumrtové plave

Nakonec se z takticky nezvládnutého závodu poučila a vzala si z něj skutečnost, že rozjížděla stovku "na pohodu" za 1:02. "Což je do toho stometrového závodu super," vysvětlila.

Dnes ale možná ještě trochu cítila únavu, nedokázala se namotivovat. Dokonce si vzala staré plavky. "Ani jsem nebyla nervózní, takže na ráno to byl slušný výkon," hodnotila. "Vyhnila jsem za 1:00,9, ale nešla jsem do toho připravená, jak bych měla. Ale v tréninku mi to plave, myslím, že to bude dobrý," slíbila.

Závadová zaplavala letošní maximum

Závadová opět prokázala, že si do Berlína přivezla dobrou formu. Po čtvrtém místě v polohovém závodu na 400 metrů jednadvacetiletá plavkyně bez problémů postoupila do semifinále poloviční trati pátým časem 2:13,90 minuty. Zlepšila si tak letošní maximum o dvě sekundy a za českým rekordem Baumrtové zaostala pouze o devět setin.

Vedle dvou semifinalistek bude mít české plavání v odpoledním bloku ještě jednu zástupkyni, ve finále na stometrové trati poplave prsařka Petra Chocová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy