Následuje
Grand Prix Rusko

Baumrtová se Svěcenou vylepšily rekordní časy

Plzeň – Další dva české rekordy padly na domácím plaveckém šampionátu v krátkém bazénu v Plzni, postaraly se o ně Simona Baumrtová a Lucie Svěcená. Baumrtová se ocitla v čele domácích tabulek i v polohovém závodu na 200 metrů, Svěcená zlepšila vlastní maximum na motýlkářské stovce. 

Na plaveckém MČR se posouvaly rekordy

Baumrtová už dosáhla na rekord ve čtvrtek, kdy jako první Češka v historii zvládla pod minutu polohový závod na 100 metrů (59,82) a vlastní nejlepší výkon vylepšila o 81 setin. Tentkrát na dvojnásobné trati dohmátla v času 2:08,61 minuty, čímž zlepšila dosavadní nejlepší čas Barbory Závadové 2:09,34 z loňského roku. Na šampionátu v Plzni Baumrtová vynechává své nejsilnější znakařské tratě.

Šestnáctiletý talent Svěcená kralovala své trati v času 58,46 sekundy, čímž oproti loňskému maximu zrychlila o 21 setin. Ve čtvrtek se postaral o čtvrtý dosavadní rekordní zápis na šampionátu Jan Micka na 1500 metrů volný způsob (14:44,34). Domácí šampionát v Plzni je poslední možností splnit limity na mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které se koná v polovině prosince v dánském Herningu. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy