Paralympijský magazín

Barbora Závadová je nejlepší plavkyní uplynulé sezony

Praha - Barbora Závadová byla vyhlášena nejlepším českým plavcem uplynulé sezony 2011. Ocenění převzala sedmá žena z polohového závodu na 400 metrů z mistrovství světa v Šanghaji na slavnostním vyhlášení v pražském hotelu Pyramida. Na druhém místě v anketě odborníků skončila znakařka Simona Baumrtová a třetí místo obsadila prsařka Petra Chocová.

Barbora Závadová
zdroj: Isifa/EPA

Nejlepší dálkovou plavkyní je Jana Pechanová, juniorem Jan Micka a synchronizovanými plavkyněmi duet Soňa Bernardová, Alžběta Dufková.

Devatenáctiletý ostravský talent Závadová loni v létě posunula vlastní český rekord o bezmála pět sekund na výkon 4:36,96 minuty a zajistila si také start na olympijských hrách v Londýně. "Ten čas tehdy byl skvělý, překvapil i mě," vzpomínala Závadová. "Mám velkou motivaci pro olympiádu," řekla svěřenkyně trenéra Vítězslava Hartmanna.