Následuje
MS 2020 Itálie

Ani české rekordy nepomohly Šeflovi a Kolářové k postupu z rozplaveb

Kazaň - Ani nové české rekordy nestačily českým plavcům Janu Šeflovi a Anně Kolářové k postupu z rozplaveb do semifinále na mistrovství světa v Kazani. Šefl byl na 200 metrů motýlek s časem 1:57,63 sedmnáctý a o jednu příčku mu unikl postup. Kolářová na stejně dlouhé trati volný způsob s časem 2:00,24 obsadila 25. místo. Na účast v dalších bojích nedosáhl ani Jan Micka, který skončil na 800 metrů volný způsob s časem 8:05,76 třicátý.

Cameron Van Der Burgh
zdroj: ČTK/AP

O další světový rekord se na šampionátu postaral Cameron Van Der Burgh. Jihoafričan zaplaval už v rozplavbách na 50 metrů prsa čas 26,62 sekundy a vlastní šest let staré maximum překonal o pět setin.

Šefl vylepšil vlastní český rekord z roku 2009 o 63 setin. Měl však smůlu, na prvním nepostupovém místě mu chybělo k semifinále 35 setin. "Jsem rád, ale jsou to smíšené pocity, protože se mi jelo dobře. Cítil jsem, že bych ještě mohl trochu zabrat, asi posledních pět metrů byla záda už hodně zatažená," řekl Šefl, jenž je první náhradník pro případ odstoupení některého z postupujících. "Myslím, že se neodhlásí nikdo. Nechává mě to klidným," dodal.

Osmnáctiletá Kolářová zlomila národní rekord Simony Baumrtové o sekundu a osobní rekord si zlepšila dokonce o dvě a půl sekundy. "Jsem nadšená, takový čas jsem nečekala. Doufala jsem ve zlepšení, protože přiblížení ke dvěma minutám už by to chtělo," uvedla Kolářová.

"Dělalo mi problémy dýchání. Druhou padesátku jsem chtěla ještě pořád udržet na čtyři, ale nešlo to, už to šlo na dva, tak jsem s tím trošku bojovala a pokoušela se to zase změnit. Ale přišlo mi, že jsem to rozjela pomalu," dodala. Micka skončil s časem 8:05,76 třicátý a Bartůněk výkonem 28,47 osmatřicátý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy