58. Rally Šumava Klatovy

Boj o mistra malého fotbalu rozhodly penalty a zvítězil Staropramen Praha

V šestém ročníku Superfinále ligy malého fotbalu se setkali jediní dva dosavadní vítězové - Brno a výběr Staropramenu Praha. Poslední tři tituly získali právě Brněnští, letošní titul z Boskovic ale patří Pražanům, kteří vyhráli 3:2 po penaltách.

Penaltový rozstřel Superfinále ligy malého fotbalu

Obhájci z Brna v Superfinále dvakrát vedli, ale Staropramen pokaždé dokázal najít odpověď. Po vyrovnávací trefě Daniela Žížaly na 2:2 ve druhém poločase se už nikdo neprosadil a zápas došel přes prodloužení až do penaltového rozstřelu.

Hned první penaltu Brna vyrazil brankář Lukáš Vít a zákrok, který odnesl kulháním, vysloužil Staropramenu třetí titul šampiona Superligy. Pražané totiž následně proměnili všechna tři střílení.

Dvacetiletý Jindřich Novotný v Boskovicích získal s pražským celkem titul hned ve třech kategoriích, kromě mužů také ve věkové skupině do 20 a 23 let. "Myslím, že přijedu domů a totálně se vypnu. O tomhle budu vyprávět až do smrti," radoval se Novotný.