KP Brno poprvé padlo v Chomutově. Žabiny vykradly Hradec

Basketbalistky Chomutova nečekaně připravily v 10. kole ženské basketbalové ligy o dosavadní neporazitelnost KP Brno. Severočeský celek zvítězil 80:59 a proti královopolskému týmu uspěl v nejvyšší soutěži vůbec poprvé od svého postupu mezi elitu v roce 2019. Jejich městské rivalky Žabiny Brno díky šesti trojkám ve druhé čtvrtině a dvanácti celkově přestřílely Hradecké Lvice 77:56 a upevnily tak svoji pozici v tabulce.

Natálie Stoupalová (Žabiny) se snaží prosadit přes Alžbětu Levínskou (Hradec Králové)
zdroj: Žabiny Brno

S pomocí 12 trojek zvítězily Žabiny Brno v lize basketbalistek na palubovce Hradce Králové 77:56 a připsaly si čtvrtou výhru za sebou. Pět ze sedmi tříbodových pokusů proměnila Natálie Stoupalová a stanovila nové maximum sezony. Celkem nasbírala 21 bodů.

Čtyřikrát byla při střelbě z dálky úspěšná Petra Záplatová, autorka 13 bodů. Nejlepší střelkyní domácích hráček, které daly pět trojek, byla Pamela Effangová s 16 body.

"Jako vždy jsme v Hradci odehráli velmi fyzické a náročné utkání, které nás donutilo jít do maxima našich sil. Kromě vstupu do druhého poločasu se nám dařilo průběh zápasu kontrolovat a určitě dnes můžeme být spokojení jak s výsledkem a předvedenou hrou, tak i individuálními výkony jednotlivých hráček," okomentoval zápas asistent brněnských Žabin Jakub Gazda.

Žabiny se přiblížily v tabulce druhému KP Brno, které v pátek utrpělo v Chomutově první ligovou porážku v sezoně. Domácí Levhartice po vyrovnané úvodní čtvrtině odskočily ve druhé části až do šestnáctibodového vedení (41:25), ale ve třetí čtvrtině celý náskok ztratily. Jenže favorit udržel vedení jen krátce a v posledním hracím období naprosto zkolaboval. Brňanky v závěrečné čtvrtině netrefily jediný koš ze hry, skórovaly jen z trestných hodů a desetiminutovku prohrály 5:24.

Chomutov dovedla k historickému výsledku především kapitánka Michaela Krejzová, autorka 21 bodů a 14 doskoků. Severočešky mají na šestém místě tabulky vyrovnanou bilanci 5-5.

O první výhru v soutěži bojovala Slovanka, ale opět neuspěla, i když proti Ostravě smazala až čtrnáctibodové manko. V závěru vyrovnala, Kateřina Káňová však minutu před koncem rozhodla o vítězství hostů 86:84. Ostravu táhly Adéla Smutná a Anacia Wilkinsonová, které daly po 23 bodech.