Následuje
Panorama

Žíla na Velké ceně Frenštátu zářil a udělal velký krok k finále poháru

Olomouc – První místo = Zdeněk Žíla, druhé místo = Zdeněk Žíla. Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm skončila naprostou dominancí pětačtyřicetiletého parkurového jezdce, který vládl s oběma svými koňmi. Pro výhru si doskočil s Dominikou B a po předposledním podniku Českého skokového poháru se posunul do čela průběžného pořadí.

Žíla suverénně ovládl Velkou cenu Frenštátu

Žíla do Velké ceny Frenštátu, která se ale kvůli opravě areálu jela v Olomouci, šel s nutností zajet skvělý výsledek. Před závodem byl totiž v průběžném pořadí Českého skokového poháru mimo nejlepší čtveřici, která má jistotu postupu do závěrečného finále.

Zkušenému jezdci tento plán vyšel na výbornou a to hned s oběma koňmi. Základní i finálovou část dokončil bez jediné penalizace jak s Dominikou B, tak Trendem Delsendamem Z. Díky prvnímu a druhému místu si tak do pohárového žebříčku připsal plný počet bodů a na poslední mítink v Hořovicích už pojede jako lídr žebříčku.

"Jsem za výsledek strašně rád. Těší mě to hlavně u Trenda, který v těchto parkurech začíná a ukazuje, že z něj bude kůň, který má třídu," prohlásil po závodě spokojený Žíla.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy