Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

WADA se znovu pokouší získat data z laboratoře v Moskvě

Druhý pokus. Tříčlenný tým ze Světové antidopingové laboratoře (WADA) se znovu pokouší získat data z moskevské laboratoře. Oznámil to ruský ministr sportu Pavel Kolobkov. WADA později zprávu potvrdila s tím, že se zatím nevyskytly žádné zásadní problémy.

Světová antidopingová agentura (WADA)
zdroj: Reuters

Poslední pokus o získání záznamů před Vánoci ztroskotal údajně na technických formalitách. Ruská strana podle WADA trvala na tom, že vybavení delegace ke stažení dat nemělo potřebné certifikáty, vyhovující ruským zákonům. Detaily se nyní podařilo vyřešit. "Práce začaly nastavováním vybavení a kopírováním databáze," prohlásil Kolobkov.

Informace ze systému LIMS by měly přispět k objasnění rozsahu státem podporovaného systematického dopingu v ruském sportu. Rusko mělo zajistit přístup k záznamům o prováděných testech ruských sportovců do silvestrovské půlnoci. Tuto podmínku ale nesplnilo a ruské antidopingové agentuře RUSADA proto nyní hrozí další suspendace.

Nezávislá komise WADA se sejde 14. a 15. ledna v Montrealu, jejím doporučením se pak bude zabývat výkonný výbor WADA. Podle některých sportovců ale měl následovat okamžitý trest v podobě obnovení suspendace RUSADA, kterou WADA zrušila po téměř třech letech v září.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy