Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Volba šéfa ČOV se odkládá. Za současných opatření jsme nemohli dostat výjimku, říká Kejval

Plénum Českého olympijského výboru (ČOV), na kterém se měl ve čtvrtek volit předseda, místopředsedové a další členové výkonného výboru, bylo odloženo. Důvodem jsou opatření proti koronaviru. Náhradní termín projednají členové výkonného výboru do konce tohoto týdne.

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval při představování kampně "Silnější pro život"
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

V Česku od pondělí platí kvůli koronaviru nouzový stav a je omezeno shromažďování. Z jednání předsedy ČOV Jiřího Kejvala a ministra zdravotnictví Romana Prymuly vyplynulo, že není možné plénum uspořádat.

"Snažili jsme se volební plénum uskutečnit, hledali jsme všechny možnosti, ale ministr zdravotnictví dle současného znění vládních opatření nemohl rozhodnout o udělení výjimky pro konání pléna ČOV," uvedl Kejval.

Ve čtvrtek měl obhajovat svůj post proti Filipu Neusserovi, kterého nominoval svaz pozemního hokeje. Jejich duel se odkládá. Vzhledem k současným opatřením je pravděpodobné, že se plénum uskuteční jinde než v kongresovém centru České národní banky, kam bylo plánováno.

Je to poprvé, co má Kejval ve volbě protikandidáta. Nikdo se mu nepostavil v roce 2012, kdy v čele ČOV vystřídal Milana Jiráska, ani při volbě na druhé funkční období před čtyřmi lety.

Letos je dění před volebním plénem nezvykle vyhrocené. Neusser vyčítá Kejvalovi autoritativní řízení ČOV a malou koncepční podporu svazů ze strany současného vedení ČOV. Proti Kejvalovi ostře vystoupili i předseda České unie sportu Miroslav Jansta a člen výkonného výboru ČOV Karel Bauer.

Oba rovněž poukazují na údajné negativní charakterové vlastnosti současného předsedy. Bauer nepovažuje za přínosné projekty olympijského výboru pro veřejnost, jako jsou třeba olympijské parky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy