Následuje
FIS magazín SP

Vodní slalomáři si zpestřili přípravu na domácí SP na Prague Riverside Crossu

Praha ‒ Spojení vodního slalomu a biatlonové střelby zní možná trochu zvláštně, přesto tento jedinečný závod dokázal už počtvrté přilákat stovky diváků k břehu Vltavy. Prague Riverside Cross je především zábava, kterou si vyzkoušeli i účastníci víkendového Světového poháru vodních slalomářů. Přímé přenosy ze SP v pražské Troji sledujte od pátku na ČT sport a ctsport.cz.

Exhibiční Riverside Cross znovu přilákal k Vltavě stovky diváků

Na pražské Náplavce se tradičně sešla česká i světová špička vodních slalomářů, a ta neměla s první částí trati sebemenší problém. Na střelnici už to ale bylo horší. "Z dvaceti terčů jsem trefila snad dva. Vůbec mi to nešlo, tak jsem sázela spíš na to, že budu rychle pádlovat," přiznala kajakářka Amálie Hilgertová.

Někteří účastníci však zápolili jak s jízdou v kajaku, tak se střelbou. "Nebyl jsem tu kvůli výkonu, ale hlavně kvůli zábavě, takže hodnotím akci hodně kladně, byla tu strašná sranda. Výkonnostně to ale nebylo nejlepší, předchozí ročníky se mi vydařily líp," uvedl olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Prague Riverside Cross byl ale hlavně pozvánkou na Světový pohár ve vodním slalomu, který od pátku hostí kanál v Troji. "Pro nás je to srdcová záležitost, doufám, že přijde hodně fanoušků a užijeme si to všichni," řekl bronzový medailista z nedávného mistrovství Evropy v Tacenu Jiří Prskavec.

Hlavní zprávy