Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Veslařům začal Světový pohár. Češi se třikrát prosadili na stupně vítězů

Bělehrad - České posádky získaly na Světovém poháru veslařů v Bělehradě tři medaile. Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil dojel druhý. Dvojka bez kormidelníka Lukáš Podrazil, Jakub Helešic se umístila jako třetí nejlepší a na stejné pozici se v cíli ocitnul dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová.

Úvodní podnik veslařského seriálu SP hostil Bělehrad
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Šimánek s Vraštilem ve dvojskifu lehkých vah nestačili jen na britskou posádku Peter Chambers, Will Fletcher. Od poloviny trati drželi druhé místo, které před Poláky Jerzym Kowalským a Miloszem Jankowským s přehledem uhájili.

Dvojka bez kormidelníka Helešic, Podrazil, která byla sedmá na loňské olympiádě v Riu, projela cílem osamoceně na třetí příčce. Závod vyhráli Britové Jacob Dawson a Matthew Rossiter před domácí posádkou Nenad Bedik, Miloš Vasič.

Olympioničky Antošová a Fleissnerová prohrály se dvěma nizozemskými dvojskify. V těsném závěru uhájily o 77 setin sekundy vedení Sophie Souwerová a Inge Janssenová před krajankami Lisou Scheenaardovu a Marloes Oldenburgovou.

Čtyřnásobný mistr světa skifař Ondřej Synek i řada dalších závodníků ze světové špičky úvodní podnik Světového poháru vynechali.

Vraštil: Takhle náročný závod bude v této sezoně asi každý

Výsledky závodu Světového poháru ve veslování v Bělehradu

Muži:

Skif: 1. Stahlberg (Švýc.) 6:53,23.

Skif leh. vah: 1. Galambos (Maď.) 07:06,27, ...finále B: 2. Cincibuch (ČR).

Dvojka bez korm.: 1. Dawson, Rossiter (Brit.) 7:00,25, ...3. Podrazil, Helešic (ČR) 7:05,57.

Dvojskif: 1. Griskonis, Ritter (Lit.) 6:18,16.

Dvojskif leh. vah: 1. Chambers, Fletcher (Brit.) 6:25,67, 2. Šimánek, Vraštil (ČR) 6:26,27.

Čtyřka bez korm.: 1. Británie 6:09,98, ...finále B: 3. ČR 1 (Altman, Potůček, Paroulek, Makovička), 4. ČR 2 (Hájek, J. Vetešník, Kopáč, Viktora).

Párová čtyřka: 1. Litva 5:55,73.

Osma: 1. Nizozemsko 5:30,98.