Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aquaponik Ostrava Steelers - Prague Lions

Vémolova série v oktagonu skončila, Végh ho knokautoval v 1. kole. Štáfek premiéru zvládl

Vítězem dlouho očekávaného souboje o nejlepšího česko-slovenského bojovníka MMA scény se stal Attila Végh. Bývalý šampion prestižní organizace Bellator knokautoval Karlose Vémolu už v prvním kole a před vyprodanou O2 arenou ukončil jeho jedenáctizápasovou vítěznou sérii.

Attila Végh (vpravo) v souboji s Karlosem Vémolou
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Nakopla mě minulá porážka. Po prohře s Virgilem (Zwickerem) jsem se týden trápil, ale poté přišla nabídka na zápas s Karlosem. A znovu se to ve mně probudilo. Začal jsem makat, čtyři měsíce jsem s celým týmem dřel. Prošel jsem si peklem a po každém tréninku jsem měl v očích slzy. Měl jsem jediný cíl, porazit Karlose. A vyšlo to," řekl Végh.

Vémola, který byl podle sázkových kanceláří favoritem duelu, před střetnutím nepochyboval o své výhře. Po porážce však uznal kvalitu soupeře. "Gratulace velkému československému šampionovi. K zápasu vám toho ale moc neřeknu, moc si z něj nepamatuju. Musím se podívat, kde jsem udělal chybu, a víc k tomu můžu říct zítra," konstatoval Vémola.

Nejpopulárnější český MMA bojovník přiznal, že se bude muset s porážkou vyrovnat. "Soupeři se sen splnil, mně rozplynul. Teď se s tím musím srovnat, nevím, co se mnou bude. Mohl jsem ztratit vše a to se stalo. Vyhrál lepší," dodal Vémola s tím, že s porážkou skončil i jeho sen o návratu do elitního UFC. Už v příštím týdnu jej čeká operace ramena a následně minimálně půlroční pauza.

Martínek zničil Peštu

Ve druhém hlavním zápase večera porazil Michal Martínek také už v prvním kole zkušeného Viktora Peštu a obhájil pás pro šampiona organizace v těžké váze. Martínek soupeři, který se stejně jako Vémola představil ve slavné UFC, zlomil čelist. Pešta boj vzdal v čase 2:49.

"Už před soubojem jsem viděl respekt v jeho očích. Už nebyl tak sebevědomý jako v minulých dnech. Po předešlé porážce jsme hodně makali a to, že mi to tam přistálo, je super. Sedlo mi to," uvedl Martínek, jenž byl hodně namotivovaný. "Všichni z týmu mi říkali, ať si to užiju, že více než polovina O2 areny očekává mou prohru," pousmál se. 

V oktagonu se představil i herec Jakub Štáfek, který po 69 sekundách knokautoval Petera Benka a po boxerském zápase úspěšně zvládl i MMA premiéru. "Scénářů bylo několik, ale my jsme si dobře nastavili hlavu. Od začátku jsme věděli, co chceme dělat. Že to skončilo takhle rychle, je pěkný," komentoval Štáfek rozhodující zásah pravačkou na bradu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy