Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wimbledon 2024

Vémola ovládl "Odvetu století". Budoucnost jeho kariéry závisí na poraženém Véghovi a promotérovi

Jeden z nejpopulárnějších českých bojovníků MMA Karlos Vémola porazil v "Odvetě století" Attilu Végha ze Slovenska a je i nadále šampionem organizace Oktagon v polotěžké váhové kategorii. Na dosud největším turnaji smíšeného bojového umění v Česku před 28 000 diváky na fotbalovém stadionu pražské Slavie v Edenu ukončil Vémola zápas ve druhém kole a soupeři oplatil porážku z listopadu 2019.

Karlos Vémola porazil Attilu Végha
zdroj: Oktagon MMA – X

Před více než čtyřmi lety Végh knokautoval Vémolu již v prvním kole, tentokrát se ale více dařilo českému bojovníkovi. Vémola byl aktivnější, vyhrál první kolo a ve druhém se mu podařilo Végha přinutit "odklepat" zápas po 45 sekundách po škrcení. "Pět let jsem na to čekal, ale lvi se nažrali," radoval se Vémola po výhře.

Hned v oktagonu naznačil, že by to mohl být poslední zápas jeho kariéry. "Musím udělat poslední věc a poděkovat všem za podporu. Normálně zápasník odloží rukavice doprostřed ringu, ale já jednu předám týmu Attily a druhou dávám tobě," řekl Vémola směrem k promotérovi a spolumajiteli organizace Ondřeji Novotnému. "Pokud mě ještě tady chcete, zavolejte," řekl zanedlouho devětatřicetiletý bojovník.

Végh gratuloval vítězi

Zatímco Vémola od posledního souboje se slovenským sokem zvládl 11 zápasů a devět z nich vyhrál, Végh nezápasil. "Karlito vyhrál zaslouženě, připravil se lépe. Dal jsem mu velké bomby do hlavy, ale ustál to. Každý den nejsou Vánoce," řekl Végh a pogratuloval soupeři k výhře.

V druhém hlavním zápase večera knokautoval již v prvním kole Rumun Ion Surdu domácího Davida Kozmu, bývalý šestinásobný šampion organizace ve velterové váze si připsal druhý nezdar za sebou. Loni v srpnu prohrál s Bojanem Veličkovičem v semifinále projektu "Tipsport Gamechanger", když jej Srb ukončil ve 4. minutě. Tentokrát skončil zápas po tvrdém úderu rumunského soupeře v čase 2:33.

Oktagon ohlásil návrat Muradova

Vítězný návrat do oktagonu po dvou letech zažil Miloš Petrášek, který porazil jednoznačně 3:0 na body Kamila Wojciechowského z Polska. Porážku před limitem si naopak připsal Jaroslav Pokorný, který podle očekávání prohrál s Irem Shemem Rockem. Utkání skončilo již v prvním kole.

Elitní česko-slovenská organizace v průběhu akce ohlásila i návrat v Česku žijícího uzbeckého bojovníka Machmuda Muradova, který od roku 2019 působil v UFC.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články