Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Velký přestup v rámci českého MMA. Vémola vyměnil organizaci XFN za hlavního rivala

Spojení Karlose Vémoly a promotérské společnosti XFN je u konce. Jeden z nejlepších českých bojovníků MMA se rozhodl s organizací ukončit spolupráci a nově bude startovat pod hlavičkou hlavního rivala, Oktagonu. Vémola nebyl spokojený s výběrem protivníků a v organizaci již neviděl žádnou budoucnost. Spekulaci, že za to mohou neproplacené odměny, nepotvrdil.

Karlos Vémola
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"S XFN už jsme neviděli nějakou společnou budoucnost. XFN mělo pocit, že je 'převémolováno', že chtějí budovat nějaké nové talenty. A pro mě že má být budoucnost porazit starého dědka v Brně a někoho, koho už jsem jednou porazil," řekl Vémola v rozhovoru pro iSport.cz, ve kterém svůj odchod oficiálně potvrdil. Oktagon jeho angažování potvrdil na večerní tiskové konferenci.

Vémola, který byl hlavní tváří XFN, se naposledy představil v prosinci ve vyprodané O2 areně, kde v prvním kole porazil Flavia Rodriga Magona z Brazílie. V březnu se měl v Brně utkat s Martinem Šolcem a v červnu jej čekala odveta s Patrikem Kinclem, tyto zápasy se ale už neuskuteční.

"Jestli Kincl chce, může mě přijít porazit do Oktagonu. Nevidím v tom žádný problém," uvedl první Čech, který se prosadil do elitní organizace UFC.

Vémola se rozhodl přestoupit zejména proto, že ho láká souboj s bývalým šampionem slavné organizace Bellator Attilou Véghem ze Slovenska a s jeho krajanem Samuelem Krištofičem.

"Chci nastoupit v Ostravě. Nečekám ale, že mě nechají zápasit hned o titul. Na jednom z turnajů bych chtěl vyzvat Samuela Krištofiče," řekl Vémola. Ostravský galavečer se uskuteční v sobotu 16. března. Zástupci Oktagonu potvrdili, že se letos utká s Véghem.

Organizace XFN ještě odchod svého šampiona nepotvrdila. "XFN má s Karlem Vémolou platnou smlouvu do roku 2023. Pracujeme na několika společných projektech a v současné době intenzivně promujeme jeho zápas na XFN 17 v Brně. Situaci pečlivě sledujeme a budeme informovat," napsali představitelé organizace na své facebookové stránce. Následně uvedli, že jsou připraveni se proti případnému odchodu Vémoly bránit s pomocí právníků.

Informaci o platné smlouvě ale Vémola vyvrátil. "My jsme ji vypověděli a o nové smlouvě jsme jednali, ale nedomluvili se na ní," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články