Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Velkou Kunratickou vyhráli Procházka a Gregorová

Praha - Český šampion v orientačním běhu Jan Procházka vyhrál 79. ročník Velké Kunratické a obhájil loňské vítězství v tradičním 3 100 metrů dlouhém přespolním běhu přes tři vrchy, několik brodů a pověstný Hrádek. Člen vítězné štafety z letošního mistrovství světa protnul cílovou pásku za 11:17,8 minuty a porazil o více než 21 sekund Daniela Fekla. Třetí místo obsadil Jan Šedivý (11:49,3).

Velká Kunratická
zdroj: ČT24

Závod žen na 1 330 metrů se stal kořistí Kamily Gregorové z Kladna, jež časem 4:52,3 porazila o necelých šest sekund olympioničku Ivanu Sekyrovou a prvenství rovněž přidala k domácímu titulu v orientačním běhu. Sekyrová neúspěšně útočila na osmé vítězství za sebou. Třetí byla Pavla Zahálková (4:59,9).

Ve startovní listině hlavního závodu se objevilo premiérově i jméno olympijské vítězky ve veslování Miroslavy Knapkové, která zvládla vyběhnout na Hrádek a seběhnout do cíle v čase těsně nad patnáct minut a obsadila mezi ženami dokonce třetí místo. "Bylo to super, bavilo mě to, ale nohy mi pořádně tuhly," řekla Knapková.

Stříbrný kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek už zkušenost s Velkou kunratickou měl, před pěti lety se prý ale zapřísáhl, že běžel naposledy. "No vidíte a jsem tady zase," usmíval se subtilní sportovec. "Ale bylo to dobré, běželo se mi dobře, čekal jsem to horší," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy