Následuje
SP Lotyšsko

Ve finále ME pojede pět českých posádek

Brandenburg (Německo) - O medaile na mistrovství Evropy ve veslování bude v neděli bojovat pět českých posádek. Dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová, který si zajistil postup do finále již v pátek, doplnili skifaři Ondřej Synek a Miroslava Topinková-Knapková, dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Michael Humpolec, Ondřej Vetešník. Přímý přenos odvysílá v neděli od 10:30 exkluzivně náš web, od 14:00 pak i ČT sport.

Ondřej Synek
zdroj: Reuters

Topinková-Knapková i Podrazil s Helešicem se mezi šest finalistů dostali zásluhou druhých míst v semifinále. Olympijská vítězka Topinková-Knapková prohrála s lotyšskou skifařkou Sanitou Pušpureovou, která nyní závodí za Irsko. Synek byl ve svém semifinále třetí, když nestačil na obhájce zlaté medaile Damira Martina z Chorvatska a Belgičana Hannese Obrena.

Čtyřka "bez" lehkých vah, která má stejně jako Synek a Topinková-Knapková zajištěnou účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro, dnes jela opravy a postoupila ze čtvrtého místa.

Dalších osm českých posádek ze semifinálových jízd či oprav do finále A postoupit nedokázalo a v neděli se představí v bojích o 7. až 12. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy