Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Váňovi Velkou pardubickou letos nepředáme, tvrdí město

Pardubice - Primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková odmítla možnost, že by žokej Josef Váňa mohl převzít pořádání letošního ročníku Velké pardubické. S informací, že Váňa má šanci převzít závodiště i slavný dostih, přišla pardubická příloha MF Dnes. Zastupitelstvo dnes zároveň schválilo navýšení základního jmění Dostihového spolku o 4,2 milionu korun. Cílem tohoto kroku je stabilizace společnosti.

Josef Váňa
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Informace o tom, že by Josef Váňa mohl již letos řídit Velkou pardubickou, odmítám jako naprostý nesmysl a fabulaci, která škodí jak jednáním se sponzorem, tak s Josefem Váňou, ale zejména samotné Velké pardubické," uvedla Fraňková v prohlášení. "V tuto chvíli se Dostihový spolek i město Pardubice plně soustředí na přípravu 122. ročníku tohoto dostihu. Vrcholí jednání se sponzorem letošní Velké pardubické a téma změny organizátora není předmětem žádných našich jednání," tvrdí primátorka.

MF Dnes ve své dnešní příloze pro Pardubický kraj uvedla, že dohoda Váni s vedením města je blízko, ale zbývá na ni jen minimum času. Už před časem prezident Jockey clubu Václav Luka nabídl Váňovi své místo v představenstvu Dostihového spolku. To ale osminásobný vítěz Velké pardubické odmítl.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž Vlastimila Weinera

"Avizoval jsem to už několikrát, nemám zájem pracovat se stávajícím nebo minulým vedením Dostihového spolku. Pokud máme do pořádání dostihů v Pardubicích vstoupit, budeme samozřejmě mít zájem o řadu schopných lidí, kteří v Pardubicích jsou, ale s managementem, který tak či onak pomáhal dostat dostihy v Pardubicích do stávající situace, se na řízení provozu podílet nechci," uvedl Váňa pro dostihový server paddock-revue.

Podle Fraňkové jednání s Váňou stále probíhají, nicméně jsou na začátku. "Prvořadým zájmem města je stabilizace Dostihového spolku, nikoli převod jeho práv na jiný subjekt. Navíc jsme opakovaně deklarovali, že změna pořadatelství jako taková není vůbec jednoduchá. Pokud by mělo proběhnout koncesní řízení, a to ze zákona proběhnout musí, bude trvat nejméně čtyři až šest měsíců," uvedla Fraňková.

Dostihový spolek se potýká s velkou kumulovanou ztrátou, která se blíží výši základního jmění společnosti, jež činí 10,22 milionu korun. Na základě dnešního rozhodnutí zastupitelstva by se měl základní kapitál navýšit o 4,2 milionu korun, a to formou příplatku. Další akcionáři se mohou, ale nemusejí, připojit. Na prosincové valné hromadě malí akcionáři návrh města na navýšení základního jmění nepodpořili.

Město Pardubice je největším akcionářem Dostihového s 51,54 procenta akcií. Další významný podíl patří Martinu Vokálovi, a to 22,51 procenta. Ostatní vlastníci, jimiž jsou soukromé osoby, drží jen jednotky nebo zlomky procenta akcií. O odkup akcií projevil zájem i Váňa, spolu s dalšími investory. Podle Fraňkové jeho první nabídka počítala s převzetím závodiště k 30. lednu tohoto roku, což by nešlo stihnout.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy