Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Váňa bude bojovat o kvalifikaci do Velké pardubické

Praha - Josef Váňa dnes nastoupí do třetí kvalifikace na jubilejní 120. ročník Velké pardubické. Sedmapadesátiletý žokej, který loni slavný dostih vyhrál už pošesté, pojede v sedle osmiletého ryzáka Welldancera. Dostihový víkend láká i na neděli do Velké Chuchle, kde se jede Saint Leger. Třetí ze čtyř kvalifikací se jmenuje Velká cena Skanska, a.s. a ke splnění kvalifikace musí Váňa dostih bez pádu platně dokončit. "Už jsem skoro připravený," řekl Váňa deníku Sport s tím, že pokud ho něco rozbolí, tak nemusí nastoupit. A stejné to je s jeho účastí ve Velké pardubické, která se uskuteční 10. října. "Pokud nebudu zdráv, tak nepojedu, nic se nestane," konstatoval Váňa.

Váňa bude letos v sedle teprve podruhé. V červnu s Welldancerem v Pardubicích doběhl třetí. "Bylo to rychlé a Welldancer ukázal, že je dobrým koněm, teď musíme zvládnout kvalifikaci," prohlásil Váňa po dostihu na 4 500 metrů.

Kvalifikaci poběží rovněž bělka Sixteen, dvojnásobná vítězka Velké pardubické, která bude mít v sedle žokeje Josefa Bartoše. "Sixteen se ukazuje ve skvělé formě stejně jako touto dobou v minulých letech," řekl Bartoš Paddock-revue.cz.

Prahu čeká poslední klasika

Praha se těší na nedělní 65. ročník Tattersalls St. Legeru na 2 800 metrů, poslední klasický rovinový dostih sezony. V chuchelském Auto Hase Parku se začne od 14:00, ale St. Leger se netradičně uskuteční až jako poslední dostih v 17:35.

Třetí klasický dostih v sezoně se pokusí získat slovenská trenérka Zuzana Kubovičová. Její Innovator triumfoval ve Velkou jarní ceně a Shamal Sally vyhrála v Mostu Oaks. Do St. Leger posílá dva koně - Bribona a Endless Storma. "Chceme útočit na umístění, to by mělo být v silách obou koní," řekla Kubovičová. Na startu bude chybět vítěz Českého derby Talgada, který má zdravotní problémy. "Prochází terapií léčení kloubů," prozradil řekl trenér Filip Neuberg.

Startovní listina čítá devět jmen. Šanci uspět by měl mít i druhý z Českého derby Ulan, největší favorit podle sázkových kurzů. Šance by měl mít i Taro, Makléř v sedle s žokejem Václavem Janáčkem, Green Weding a teoreticky rovněž Gejzír.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy