Whistler - Americký sjezdař Bode Miller vyhrál na olympiádě ve Vancouveru superkombinaci, přestože byl po sjezdu až sedmý. Nejlepší z Čechů Ondřej Bank skončil sedmý a o jedno místo zaostal za svým výsledkem z předchozích her v Turíně. Vedení v kombinaci po sjezdu neudržel Nor Aksel Lund Svindal, který nedokončil slalom. Další informace nabízí webový speciál zoh.cz.
V superkombinaci sjezdařů vládl Miller, Bank dojel sedmý
Bank byl po úvodní sjezdařské části až šestnáctý, ale výborný výkon ve slalomu jej vynesl o devět příček výš, pomohlo mu i vypadnutí pěti soupeřů. Bank předvedl čtvrtý nejrychlejší slalom a od třetího místa, které obsadil Švýcar Silvan Zurbriggen, jej dělilo 0,87 vteřiny. Druhý skončil stejně jako v Turíně Ivica Kostelič z Chorvatska.
Čtyřnásobný mistr světa Miller potvrdil svojí pozici zřejmě nejvšestrannějšího sjezdaře současnosti. Ve Vancouveru už bral bronz ze sjezdu, stříbro ze super G a dnes medailovou kolekci zkompletoval svým prvním olympijským zlatem v kariéře. Miller ještě může pomýšlet na úspěch ve slalomu.
Dnešní kombinace skončila pohromou pro závodníky, kteří měli závod nejlépe rozjetý po sjezdu. Úřadující mistr světa v této disciplíně Svindal slalom nedokončil a promarnil šanci na to, aby navázal na předchozí vancouverský triumf ze sjezdu a stříbro ze super G. Průběžně druhý, prakticky neznámý italský reprezentant Dominik Paris, ve slalomu zajel až 29. čas a spadl na 13. místo. Švýcar Carlo Janka neudržel třetí pozici a o jedno místo také klesl.
Útok na medailové pozice naopak předvedli lyžaři, kteří mají slalom v krvi. Zurbriggen si k bronzu pomohl z šestého místa, Kostelič figuroval po sjezdu až na devátém. A Miller poskočil ke zlatu ze sedmé pozice. Nejlepší jízda ve slalomu vynesla z patnáctého místa na páté Teda Ligetyho, přesto obhájce
vítězství z Turína myslel výš. Další z českých závodníků Kryštof Krýzl obsadil 17. místo.