Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS juniorů 2021 Rakousko

V Kladně proběhlo poslední rozloučení s Otou Černým

Desítky lidí se v kladenském kostele svatého Václava rozloučily s dlouholetým šéfem sportovní redakce České televize Otakarem Černým. Známý novinář minulé úterý zemřel ve věku 77 let.

Je nám líto, video expirovalo.
Poslední rozloučení s Otou Černým proběhlo v Kladně

Vedle Černého kolegů ze sportovní redakce ČT sport včetně generálního ředitele ČT Petra Dvořáka mezi přítomnými nechyběli Jaromír Jágr, trenér hokejové Mladé Boleslavi Pavel Patera nebo předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

"Byl to skvělý člověk, měl jsem ho moc rád. Byl to přísný, ale spravedlivý a pracovitý člověk. Strašně měl rád sport, lidi a poctivou práci," řekl Kejval.

Černý byl vystudovaným učitelem, v Československé televizi pracoval v různých pozicích od roku 1969. Před sportovní redakcí vedl i redakci zpravodajství.

Do důchodu odešel v roce 2013. V letech 2000 až 2002 byl tiskovým mluvčím ministra zdravotnictví, osm let působil i v komisi rozhodčích Fotbalové asociace České republiky.

Před patnácti lety se kladenský rodák Černý podílel na založení programu ČT sport, předtím moderoval i diskuzní politické pořady.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy