Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Úřadující mistr světa ukázal sílu. Ondra suverénně ovládl závod SP v lezení na obtížnost

Proč se na mistrovství světa stal králem v lezení na obtížnost, ukázal Adam Ondra na Světovém poháru v slovinské Kranji. Jako jediný dolezl ve finále až na vrchol a po červencovém závodu v Chamonix slaví v této disciplíně druhý pohárový triumf v sezoně.

Ondra ovládl SP ve Slovinsku

Ondra se v Kranji šest týdnů po mistrovství světa v Japonsku prezentoval ve skvělé formě. Vyhrál kvalifikaci, semifinále a ve finále neměl konkurenci. Vynahradil si tak zklamání z šampionátu v Hačiodži, kde nesplnil svůj hlavní cíl - kvalifikovat se na olympijské hry. Kombinace mu totiž nevyšla.

"Byl jsem po mistrovství světa zklamaný a váhal jsem, zda mám do Kranje jet, nebo dát přednost tréninku. Ale jsem rád, že jsem přijel. Necítil jsem žádný tlak a poprvé jsem tady dal ve finále top," radoval se Ondra.

Šestadvacetiletý brněnský rodák se na návrat do SP připravoval v Moravském krasu, další šanci vybojovat si olympiádu v Tokiu bude mít v listopadu v Toulouse. Stupně vítězů s ním dnes obsadili Japonec Kai Harada a Španěl Alberto Ginés. Druhý český reprezentant Martin Stráník byl ve finále osmý.

SP ve sportovním lezení v Kranji (Slovinsko):

Obtížnost:

Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Harada (Jap.), 3. Ginés (Šp.), ...8. Stráník, 25. Konečný, v kvalifikaci 64. Potůček, 72. Kříž (všichni ČR).

Ženy: 1. So Če-hjon (Korea), 2. Pilzová (Rak.), 3. Rakovecová (Slovin.), ...v kvalifikaci 41. Smetanová (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy