Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Univerziáda klepe na dveře. Češi obhajují šest medailí a chtějí napodobit hokejové juniory

Po čtyřleté a covidem vynucené pauze odstartují již za týden Zimní světové univerzitní hry. Zimní soutěže hostí americké Lake Placid, česká výprava bude obhajovat zisk šesti medailí.

Je nám líto, video expirovalo.
Světové univerzitní hry odstartují 12. ledna v Lake Placid

Premiérová účast čeká české hokejisty i hokejistky, kteří v těchto dnech bedlivě sledují úspěšné tažení juniorů na MS hráčů do dvaceti let, které čeká v noci ze čtvrtka na pátek finálový zápas s Kanadou.

"Pro nás je to motivující výsledek. Budeme se je snažit napodobit," slibuje kapitán univerzitního výběru Tomáš Duda. Sekunduje mu i česká obránkyně Adéla Jůzková. "Doufám, že na jejich úspěchy zvládneme navázat," říká. 

Do Lake Placid odcestuje dohromady 93 českých sportovců. "Kvalita univerziádních soutěží stoupá, takže je to čím dál těžší. Finálová umístění a třeba i nepopulární čtvrtá místa jsou tak velkým úspěchem," říká vedoucí výpravy Ivana Ertlová. Některé soutěže se budou konat na sportovištích, které v Lake Placid hostily olympijské soutěže v roce 1980.

Od premiéry akce v roce 1960 vybojovali čeští a českoslovenští sportovci na 29 univerziádách dohromady 78 zlatých, 76 stříbrných a 68 bronzových medailí. Mezi vítěze se zapsali i pozdější olympijští medailisté Květa Jeriová, Olga Charvátová, Petr Barna, Jiří Malec, Jaroslav Soukup, Martina Sáblíková či Eva Samková.

ČT sport a ČT sport Plus odvysílají ze zimní univerziády pravidelné sestřihy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články