Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Turnaj teprve začíná. Soupeř je pro nás velká neznámá, říká Mužík

Klíčový zápas? Dozajista. Čeští baseballisté se ve čtvrtfinále domácího ME utkají s britským soupeřem. Podle Martina Mužíka jde o soka, s nímž v posledních letech český výběr neměl zkušenosti. "Turnaj pro nás teprve začíná," míní a věří v postup do boje o medaile. Přímý přenos utkání sledujte od 18:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

"Ve čtvrtek se rozhodne o tom, jestli budeme bojovat o placku, nebo o osmý flek. Turnaj pro nás začíná teprve teď a my do toho jdeme s čistými hlavami a naplno s tím, co máme," uvedl Mužík. "Já osobně se na ten zápas těším. Bude to pro nás mentálně i fyzicky velmi těžké utkání. Věřím ale, že jsme dobře připravení," doplnil Mužík.

Češi zahájili turnaj výhrami v Ostravě nad Rakouskem (9:0) a Řeckem (14:0). Po úterní prohře se Španělskem se přesunuli přes Olomouc do Brna, kde sehrají klíčový duel na hřišti místních Draků. "V Olomouci jsme měli lehký trénink, abychom zůstali v herním tempu. Po něm následovala autogramiáda a interakce s místními dětmi z klubu. Bylo to moc fajn. Podepsali jsme pár kartiček a balonů. Myslím, že si to všichni užili," líčil Mužík.

Na jasnou porážku se Španělskem tým kouče Pavla Chadima příliš nemyslel. "Už jsme to nerozebírali. Musíme to hodit za hlavu a zapomenout na to. Bylo to jedno z utkání, kdy jim v podstatě vyšlo vše a nám vůbec nic. Nijak jsme to proto dál neřešili," doplnil baseballista z Hluboké nad Vltavou.

Dosud neporažení Britové prošli do čtvrtfinále díky třem výhrám v základní skupině B. Naposledy porazili úřadující bronzové medailisty Italy 11:10 a poslali tak jednoho z medailových favoritů do bojů o 9. až 12. místo.

"Je to trochu překvapení, ale v této době se už nemůžeme koukat na to, jaká je to země nebo jakou má vlajku. Musíme se koukat na jejich sestavy. Velká Británie je plná Kanaďanů a Američanů. Ve světovém žebříčku jsou níže, ale to jejich hernímu stylu a hráčům vůbec neodpovídá," upozornil Mužík.

Proti Britům jsme dlouho nehráli

Sedmadvacetiletý reprezentant poukázal hlavně na dvě ústřední postavy soupeře. "Je tam Harry Ford, který je jeden z největších talentů. Je mu 20 let, proti Itálii odpálil dva homeruny a ukradl další dvě mety," říká.

"A je tam také Nick Ward, který podepsal ve Philadelphia Philies," jmenoval Mužík. "Mají celkově výborný tým. Je to pro nás velká neznámá, protože jsme proti nim letos ani vloni nehráli. Žijeme z těch informací, které máme zvnějšku," řekl Mužík.

Věří však, že se bude moci s týmem opřít o podporu domácích fanoušků. Organizátoři navýšili kapacitu na stadionu Draků Brno na 2500 míst. "Fanoušci na nás mají velká očekávání. Na jednu stranu je to úplně úžasné, že nás takhle podporují, ale je to také velká zodpovědnost. Je to pro nás něco nového a musíme se s tím poprat," uvedl Mužík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články