Turnaj squashistů v Praze ovládl bývalý světový šampion

Francouz Grégory Gaultier vyhrál turnaj PSA v Praze na Strahově. Bývalý mistr světa ve squashi po triumfu na zářijové akci, kterou sám pořádal, ovládl na Strahově i Czech Pro Series #1. Někdejší první hráč žebříčku si ve finále poradil s domácím Jakubem Solnickým 3:0 po setech 11:2, 11:6 a 11:3.

Grégory Gaultier
zdroj: Reuters autor: Jason Cairnduff

"Jsem rád, že jsem vyhrál další turnaj," řekl Gaultier na webu thesquashsite.com a poděkoval České asociaci squashe za uspořádání akce s dotací 12 tisíc dolarů. "V těchto těžkých časech jsou každé zápasy v nohách dobré," doplnil.

Nejvýše nasazený Gaultier neztratil ani set a finále bylo vyrovnané jen ve druhé sadě do stavu 6:6, pak získal favorit pět míčků v řadě. "Jsem spokojený, protože jsem hrál poprvé finále na PSA. Je to motivace," uvedl Solnický.

Osmatřicetiletý Gaultier, který žije v Praze, oslavil již 44. titul na okruhu PSA. Poprvé dokázal uspět před více než 19 lety, v prosinci roku 2001.