Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Třetí výhra pro Hrobníka. Dvořák v UFC přemohl náhradníka Ronderose

David Dvořák je pozoruhodná osoba. Hrál závodně šachy, jako brigádu si zvolil řemeslo hrobníka a skončil u smíšených bojových uměních. V nich zápasí v nejprestižnější organizaci UFC v muší váze. Vyhrál i svůj třetí zápas, kdy se mu postavil Juancamilo Ronderos, který musel "odklepat" už v prvním kole. Celkově je to pro Dvořáka už šestnáctá výhra v řadě a poradil si i s výměnou soupeře těsně před zápasem. 

David Dvořák
zdroj: Instagram Davida Dvořáka (@dvorak.david)

Dvořák se měl původně v Las Vegas dnes utkat s Raulianou Paivou z Brazílie, který ale zkolaboval při snižování váhy a rodák z Hořic tak nastoupil proti náhradníkovi. Ani o dva roky mladší Ronderos nesplnil váhový limit, jeden ze dvou Čechů se smlouvou s UFC ale s bojem souhlasil.

V zápase byl lepší od začátku, na konci druhé minuty se mu podařilo soupeře tvrdě zasáhnout. Následně se boj přesunul na zem, kde Dvořák v UFC debutujícího Kolumbijce škrcením přinutit zápas "odklepat".

"Bylo to těžké. Den před zápasem se mi změnil soupeř. Připravoval jsem se na vyššího borce, praváka, a nakonec jsem nastoupil proti menšímu wrestlerovi," řekl Dvořák po utkání. Duel ukončil trochu netradičně škrcením jednou rukou. "Což není jednoduché," pousmál se člen hradecké All Sports Academy.

I přes výhru se hodně zlobil na Paivu. "Jsem fakt naštvaný, je to hlupák. Něco podobného se mu stalo již podruhé," poukázal Dvořák na Brazilcovy problémy s váhou.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články